Niższe rachunki za gaz dla firm dzięki zmianie dostawcy

Odkąd doszło do uwolnienia rynku energetycznego, możliwe stało się nieodpłatne zmienienie dotychczasowego dostawcy prądu. Z takiej możliwości korzysta coraz więcej osób, zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. W obu przypadkach można liczyć na uzyskanie niemałych oszczędności na przełomie roku. Podobnie jest ze zmianą sprzedawcy gazu zimnego. Warto śledzić na bieżąco oferty usługodawców i w razie pojawienia się korzystniejszej oferty, zdecydować się na zmiany.

Gaz dla firm a wybór sprzedawcy

Wybór dostawcy gazu powinien być dobre przemyślany, aby możliwe było uzyskanie jak największych korzyści. Zacząć należy od porównania ze sobą co najmniej kilku ofert różnych sprzedawców gazu. Warto skorzystać z gotowych zestawień ofert dla firmy, które dostępne są online. Jest to duża oszczędność czasu. Kolejną kwestią jest sprawdzenie ceny gazu zimnego, ale nie powinna ona być ona najważniejszym czynnikiem przy wyborze dostawcy. Bardzo ważne jest to, aby dokładnie sprawdzić wszystkie zapisy widniejące w umowie przed jej podpisaniem, szczególnie te dotyczące niezmienności ceny w trakcie jej trwania. Najlepiej jest postawić na stabilną firmę energetyczną, która działa na rynku od wielu lat i cieszy się dobrymi opiniami.

Zmiana dostawcy gazu ziemnego w praktyce

Zmienienie dotychczasowego dostawcy gazu ziemnego na własną rękę rzeczywiście może okazać się problematyczne i czasochłonne dla wielu osób. Konieczne jest wypowiedzenie umowy poprzedniemu dostawcy i rozliczenie się z nim, a następnie poinformowanie o tym fakcie dystrybutora gazu. Na koniec trzeba podpisać umowę z nowym sprzedawcą gazu dla firm (https://www.innogy.pl/pl/msp/oferta/teraz-gaz-warszawa). Dużo łatwiej i wygodniej jest wyręczyć się w tym wszystkim, udzielając nowemu usługodawcy pełnomocnictwa. Na jego podstawie będzie mógł on zająć się wszystkimi formalnościami w imieniu klienta. Decydując się na takie rozwiązanie, wystarczy wybrać interesującą ofertę danej firmy, po czym skontaktować się z przedstawicielem i poinformować o chęci zawarcia umowy. Nowy sprzedawca gazu ziemnego zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z przeniesieniem umowy, bez obawy o przerwy w dostawie błękitnego paliwa. Cała procedura zmiany dostawcy gazu zwykle trwa nie więcej niż 21 dni, jeśli nie wystąpią po drodze żadne problemy. Taki krok nie jest trudny, a może przełożyć się na niemałe oszczędności w skali roku dla firmowego budżetu.