Co warto wiedzieć o taryfie G11?

Taryfa G11 jest najbardziej uniwersalną taryfą na rynku, ze względu na stałą cenę energii elektrycznej o każdej godzinie i jest skierowana, podobnie jak G12, do odbiorców indywidualnych. Należy do grupy taryf najczęściej wybieranych przez klientów. Co zatem warto wiedzieć o taryfie G11?

Taryfa G11 – czyli jaka?

Taryfa G11 jest tzw. taryfą jednostrefową, a więc taką, w ramach, której płacimy stałą cenę za energię elektryczną przez całą dobę użytkowania, nie zależnie od pory dnia czy nocy (jak chociażby w przypadku taryf G12 i G12w).

Taryfa ta przeznaczone jest dla domów i mieszkań o mocy umownej nieprzekraczającej 40 kilowatów (kW). Oczywiście jest to bardzo duża moc i naprawdę rzadko się zdarza, aby była ona niewystarczająca dla klientów indywidualnych.

Taryfa G11 – dla kogo jest przeznaczona?

Zacznijmy od tego, że taryfy z grupy G przeznaczone są do odbiorców indywidualnych, a zatem najczęściej trafiają do gospodarstw domowych. Choć jej beneficjentami są również: akademiki, domy dziecka, hospicja, plebanie i wielu innych.

taryfa g11

Generalnie taryfę G11 poleca się każdemu, kto wykorzystuje prąd przede wszystkim do oświetlania i do uruchamiania urządzeń AGD/RTV. Zwłaszcza, jeśli ma to miejsce o różnych porach dnia i nocy. Ofertę możemy wybrać na przykład z https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta/najprostsza-dla-ciebie
Nie poleca się zaś taryfy G11 dla tych odbiorców, u których ogrzewanie mieszkania czy też domu oraz wody odbywa właśnie przy użyciu prądu. Jest to po prostu nieopłacalne. Wówczas lepszym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym są taryfy G12 i G12w.

Taryfa G11 w niektórych przepadkach może być również wybierana przez firmy, np. jeśli zarejestrowaliśmy działalność gospodarczą w naszym mieszkaniu i nie prowadzimy tam rozliczeń, ani spotkań z klientami.

Podsumowując, warto zauważyć, że taryfa G11 nadal jest najczęściej wybierana przez odbiorców energii elektrycznej w Polsce. Stała cena prądu w ramach tej taryfy jest opłacalna dla tych mieszkań i domów, w przypadku, których trudno jest „z góry” określić godziny największego zużycia energii elektrycznej. A w takim wypadku nie ma sensu sięgać po taryfy dwustrefowe.

Źródło:
https://dobryprad.pl/taryfy/dom/
https://energia-online.pl/co-to-jest-taryfa-g11/