Nastał czas na fotowoltaikę w Warszawie

Przydomowa minielektrownia słoneczna wiąże się z wieloma korzyściami dla inwestora. Zapewnia całkowitą niezależność energetyczną, pozwala na obniżenie rachunków za prąd. Fotowoltaika w Warszawie zyskała popularność zarówno wśród gospodarstw domowych, jak i firmowych budynków. Panele fotowoltaiczne produkują czystą energię elektryczną z odnawialnego źródła w postaci promieniowania słonecznego.

Czas poznać korzyści fotowoltaiki

Warszawa i fotowoltaika to przede wszystkim niezależność energetyczna, źródło darmowej energii, szybki zwrot z inwestycji, brak kosztów eksploatacyjnych, bezobsługowość, długowieczność instalacji, ekologia. Wszystko to przemawia za wyborem innowacyjnego systemu pozwalającego na produkcję prądu z odnawialnych źródeł energii. Promieniowanie słoneczne dostępne jest przez cały rok, nawet w przypadku miesięcy zimowych. Panele fotowoltaiczne działają nawet podczas pochmurnych dni, kiedy to promienie słoneczne nie padają bezpośrednio na ich powierzchnię. Dopiero po zmroku, czyli po zachodzie słońca instalacja przestaje produkować energię elektryczną, ale można korzystać w tym czasie z tej zmagazynowanej. Jako, że panele słoneczne pozwalają na darmową produkcję energii elektrycznej, możliwe staje się zredukowanie rachunków za prąd. W skali roku można zaoszczędzić do kilkunastu tysięcy złotych, co przekłada się na ogromne oszczędności na przestrzeni kilku lat. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną będzie jednorazowa i szybko się zwróci – w ciągu kilku lat od jej zamontowania. Możliwe jest również pozyskanie bezzwrotnej dotacji, w wysokości do kilku tysięcy złotych na każdą instalację PV.

Nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie pełne zalet

Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami eksploatacyjnymi. Jedynym wydatkiem jest początkowy koszt zakupu i montażu całego systemu PV. Co więcej, panele fotowoltaiczne podlegają możliwości pełnego ubezpieczenia. Są one niezwykle odporne na działanie wszelkiego typu czynników atmosferycznych, objęte długoletnią gwarancją producenta – nawet do 30 lat. Po upływie tego czasu instalacja PV nada działa, a jej wydajność wynosi średnio 80% sprawności początkowej. Korzystanie z paneli fotowoltaicznych nie wiąże się z żadną szkodą dla środowiska naturalnego. Jest to rozwiązanie ekologiczne, gdyż promieniowanie słoneczne jest źródłem zielonej energii. Nie ma miejsca emisja jakichkolwiek spalin, a praca całej instalacji jest bezgłośna.