Nieodpłatne ładowanie samochodów elektrycznych fotowoltaice?

ładowanie samochodów elektrycznychelektrycznych

Możliwość podróżowania samochodem bez konieczności tankowania jest marzeniem praktycznie każdego. Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe do osiągnięcia. Na rynku dostępne są już samochody elektryczne, dzięki którym można zapomnieć o wizytach na stacjach paliw i cieszą się one coraz większą popularnością, ale naukowcy wciąż pracują nad czymś jeszcze lepszym. Fotowoltaika może służyć nie tylko do ogrzewania budynków i wody, ale także do ładowania samochodów elektrycznych. Posiadanie samochodu wyposażonego w instalację fotowoltaiczną pozwoliłoby na darmową jazdę.

Nieodpłatne ładowanie samochodów elektrycznych fotowoltaice?

Fotowoltaika wykorzystywana jest już z powodzeniem od wielu lat. Wraz z pojawieniem się na rynku samochodów elektrycznych, przyszła kolej na opracowanie skutecznego sposobu na wykorzystanie promieniowania słonecznego do ich napędzenia. Wyposażenie auta w efektywnie działającą instalację fotowoltaiczną pozwoliłoby na podróżowanie nim bez dodatkowych kosztów. Inną opcją jest wykorzystanie swojej własnej elektrowni słonecznej, a dokładniej pozyskanej dzięki niej energii elektrycznej do zasilania posiadanego auta. Okazuje się, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się bardzo szybko, gdyż już w przeciągu nawet 3-5 lat, a gwarancja na nią trwa aż 25 lat. Nawet po upływie tego czasu, instalacja nadal działa, a jej sprawność może wynosić do 80%. Jest ona praktycznie bezawaryjna i bezobsługowa. Niemalże każdy może zamontować panele fotowoltaiczne – czy to na dachu budynku czy też na gruncie na specjalnej konstrukcji wolnostojącej. Dużo więcej znajdziesz na https://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/oferta/stacje-ladowania-samochodow-elektrycznych

ładowanie samochodów elektrycznychelektrycznych

Jak energia elektryczna wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną trafi do akumulatora, w który zostało wyposażone auto?

Wystarczy, że samochód elektryczny zostanie podłączony do specjalnej ładowarki, a energia słoneczna przekształcona w prąd będzie bezpośrednio zasilała jego baterię. Wystarczy wobec tego podłączyć samochód do źródła zasilania. Możliwe jest także wykorzystanie nadwyżek wytworzonej energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną. Są one magazynowane w sieci elektromagnetycznej i można je całkowicie za darmo wykorzystać w przeciągu roku zgodnie z zasadą net materingu.